Jak přestat prokrastinovat a žít naplno?

Jak přestat prokrastinovat a žít naplno?

Máte problém s prokrestinací? Odkládáte úkoly na dobu neurčitou a máte pocit, že neustále doháníte nějaké resty? Naučte se zorganizovat svůj čas a žijte naplno!

„Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra! Udělej to pozítří a máš dva dny volna!“. Je tohle vaše motto? Tak se ho rychle zbavte. Bez práce nejsou koláče a prokrestinace nikdy nevede k úspěšnému životu! Pokud chcete nastartovat svůj život a šťastně žít, musíte se naučit několik základních životních způsobů:

  1.     Plánujte si svůj den

Pokud máte problém pracovat z minuty na minutu, plánujte si svůj den. Každý večer si v klidu sedněte a napište si, co vše máte udělat zítra. Ale pozor! Nikdy si neberte velké množství úkolů, které nemůžete zvládnout. Jedna vás to hrozně unaví, ale ještě více znechutí!

  1.     Zbavte se stresu

Nestresujte se, určete si priority. Nejdříve udělejte věci důležité, potom méně důležité. Ostatní úkoly jsou pak spíše bonus, který jste úspěšně zvládly! Uvidíte, že po systematickém pracovním dni přijde pocit zadostiučinění!

  1.     Neodkládejte úkoly na „jindy“

Nikdy neodkládejte úkoly na jindy, pokud není krizová situace! Stačí odložit jeden nebo dva úkoly na druhý den a už se v tom vezete. Je mnohem lepší, jít o půl hodiny déle spát než slíbit, že si ráno přivstanete. To totiž neuděláte, a naopak ještě zaspíte. Karma! J

  1.     Spojte příjemné s užitečným

Máte správně naplánovaný den, nemáte toho tolik, ale stejně se vám strašně nechce? Spojte příjemné s užitečným. Třeba právě vedle úřadu, kam musíte, bude to senzační kafe, které máte tak rádi! Odměna je důležitá a vy si ji zasloužíte.

  1.     Žijte!

Pokud budete vše stíhat podle plánu, zbavíte se tím stresu! Přesně v ten moment je čas začít žít naplno!

Další kurzy z oblasti Osobního rozvoje ZDE

Přidáno dne 2017-12-21 od 0 424

Zanechte komentářZanechte odpověď

Musíte být přihlášeni pro přidávání komentářů.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře

Prohledat blog

QR code

Nedávno zobrazené

Žádné produkty
Porovnat 0