Luboš Chmelenský - 1.díl: Byl jsem malej tlustej kluk!

Luboš Chmelenský - 1.díl: Byl jsem malej tlustej kluk!

Máte k cvičení furt samé výmluvy? Myslíte si, že to nedokážete? Luboš dřel od nuly a teď je tam, kde je. Přečtěte si 1. díl jeho rozhovoru!

     Co tě přivedlo ke cvičení a jaké byli tvé začátky?

Ke cvičení mě přivedl můj otec, který sám dříve hodně posiloval. Jako malej tlustej kluk jsem našel v jeho šuplíku časopisy o kulturistice a byl inspirovaný Arnoldem Schwarzzenegerem se zamyšlením – takhle chci jednou vypadat. Začal jsem pročítat o cvičení a výživě a táta viděl můj zájem. Dostal jsem od něj další informace a činky a cesta začala!

Zpočátku jsem cvičil doma a dá se říct, že dost intenzivně! Ráno, večer, kolikrát i po obědě, když jsem přišel ze školy. Bylo mi deset let, nerozuměl jsem tomu, myslel jsem čím víc, tím líp a jak ve mně převládalo to, že se chci změnit a už nebýt posměch jako kluk v punčocháčích s oteklými stehny, vyvaleným břichem a oteklými tvářemi, tak jsem chtěl makat a dokázat to!

Ve dvanácti letech jsem na sobě udělal už celkem dost práce. Postupem času přicházely výsledky, chtěl jsem ale víc a víc, hrozně mě to bavilo! Táta mi po nějakém čase řekl, že musím začít chodit do posilovny, aby ze mě něco bylo, že doma nedosáhnu toho, čeho chci. Vzal mě tam a ukázal, jak a co mám cvičit. Tenkrát jsem přišel už s nějakým základem, ale díky pravidelné docházce do posilovny a kombinace činek a strojů, přicházeli výsledky rychleji! Cvičení se pro mě stalo drogou a více a více jsem se začal o všechno kolem zdravého životního stylu zajímat.

 

     Jaké je to být jiný než ostatní?

Co na tohle říct, snad jen to, že já tohle nevnímám. Nepřijde mi, že bych byl jiný než ostatní. Jako jo, postavou ano v nějakém procentuálním měřítku lidí, ale to mě nedělá být něco víc. Jsem normální kluk, no kluk, už mi bude třicet, dobře, chlap! :-)) Jen jsem měl to štěstí, že jsem našel sám sebe a dělám to, co mě baví. Ti jiní než ostatní jsou opravdový šampioni v oboru, ke kterým mám respekt a vzhlížím k nim. Znám takové lidi, kteří jsou hodně daleko oproti mně. Dokázali se propracovat k velkému úspěchu a zůstali sami sebou, to je dělá jinými než ostatní! Na světě žijí dva druhy lidí. Ti co konají a všichni ostatní!

 

     Co tě motivuje nejvíce?

Tenkrát když jsem začal s první přípravou a šel na první soutěž, tak mi bylo 17 let. Tam to byl takový start motivace ke všemu dalšímu, co postupně přicházelo a co přišlo, motivovalo dál. Začalo to soutěží, po které jsem chtěl bojovat dál k nějakému pěknému výsledku a umístění. To mě postupně po 25. soutěžích dovedlo k té největší motivaci, kterou je můj trenér a zároveň nejlepší kamarád. Protože jen ten Vám doopravdy upřímně řekne, jak to je a nemaže Vám kolem huby med. Většina lidí chce totiž slyšet to, co by rádi slyšeli. To je ten problém, proč někteří nemají až takové výsledky, když slyší zápornou pravdu, urazí se, anebo skončí. Já to v tomhle případě mám naopak a měli by mít tak i ostatní. Vždy když jsem slyšel zápor a že to bylo dost často, tak jsem poslechl názor a směr, ještě poděkoval a o to víc makal a chtěl to změnit!

Motivují mě jeho nastavené perfektní a nejlepší tréninky, které se snažím odjet naplno a co nejlépe až do konce, protože to je to, po čem se nejvíce zlepšíš!Od mala mě motivovali prohry, a to mi zůstalo, za což jsem rád. V tomhle jsem takový, jaký jsem. Prostě se nechci nikdy vzdát! Dále je to určitě to, co chci, mám nějaký ten sen, jak se říká a chtěl bych ho naplno žít! Mám spousty cílů, co bych chtěl splnit, a to je to, co mě dál motivuje!

 

     Co považuješ za svůj největší úspěch?

Tak když to vezmu sportovně ve výsledcích, tak je to Mistrovství Čech v kulturistice kategorie mužů do 75kg 2. místo a 2x 3. místo v MČR v juniorech, 1x 2. místo Čechy v juniorech.

Ten životní je postavení na svoje vlastní nohy a otevření a vedení své posilovny!

A ta má osobní výdrž pro to všechno!

 

Přidáno dne 2017-12-15 od 0 272

Zanechte komentářZanechte odpověď

Musíte být přihlášeni pro přidávání komentářů.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře

Prohledat blog

QR code

Nedávno zobrazené

Žádné produkty
Porovnat 0