Životní příběh přeměny postavy

Životní příběh přeměny postavy

Co mě k tomu přivedlo, proč to dělám, co mě motivuje? Pokusím se to rozepsat v následujících řádcích. Od mala jsem miloval jídlo, spíše to smažené, sladké, prostě prasárny. 7-8.třída, já třídním otesánkem. Vždy ve škole rohlík, poté jít domů, sednout si k počítači, hrát hry, pít colu, jíst brambůrky a tak dále. Soutěžení o to kdo sní více cheeseburgerů. Neustále posměšky od spolužáků, typu: tlusťochu, hrochu a tak dále. Moc sem to nevnímal, ale uvnitř mě to štvalo. Toto byl můj život. Pokračovalo to pořád stejně, ale poté sem stál před zrcadlem a díval jsem se na sebe a říkal sem si: Takhle chceš vypadat? Kdyť je to příšerný, všude tuk, na pláži sem se styděl chodit bez trika, celou dovolenou u moře jsem strávil v tričku. Řekl sem si, že s tím okamžitě musím něco udělat. Měl sem obrovskou motivaci dokázat těm, kteří se mi posmívali a křivdili, že budu mít mnohem lepší postavu než oni. Že se posunu někam mnohem dále než oni. To se mi splnilo dá se říci, hodně těch kluků, co se mi posmívali nakonec vypadají pořád stejně i za 5 let :D Tak kdo se nakonec posunul dál?

Nyní se vrátím opět k příběhu, na konci základní školy sem tedy se sebou začal něco dělat. Nic jsem neznal, co se týče znalostí o posilování a stravování. Začal jsem tedy tou největší chybou, ale to jsem dříve nevěděl. Snažil jsem se jíst co nejméně jídla, bez ohledu na živiny v nich, chodil sem běhat do posilovny na pás a snažil sem se tam cvičit, se špatnou technikou, ale učil sem se, bylo mi sotva 15 let. Tato metoda zafungovala v tom, že jsem zhubnul okolo 15kg, byl jsem už docela hubený, hodně lidí si všimlo, že makám. Já nebyl ale spokojený, vypadal jsem totiž vyhuble, bez svalové hmoty, kterou sem ztratil tím, že jsem skoro nejedl. Posilování mě ale opravdu začalo bavit, tak jsem si řekl, že budu studovat, jak se správně stravovat a trénovat. Přečetl jsem nespočet článků o výživě, tréninkových principech z různých zdrojů. Postupem času jsem tyto metody zkoušel a dělal si na ně svůj názor. Začal jsem se pořádně stravovat a cvičit, dával jsem tomu vše. Celý den jsem měl v hlavě svůj cíl, to jak chci vypadat a za tím si půjdu. Málo lidí si ale dokáže představit, jak náročné to je. Někdo si myslí, že ten, kdo posiluje, má komplexy nebo přichází o osobní život. Opak je pravdou, proč být stejný jako ostatní? Proč být ovce? Budu radši dělat to, co mě baví, i když to ostatní nechápou. Ale naplňuje mě to, dodává mi to sílu, odhodlání, sebevědomí. Když jste v těžké dietě uprostřed tréninku nohou, nemáte sacharidy, točí se vám hlava a musíte dojet zbytek tréninku. Půjdete domů že už nemůžete? Nebo doděláte trénink i přes tu bolest? Přesně toto rozlišuje, kdo bude úspěšný a kdo ne. Pokud přežijete to peklo, dřinu, netýká se to jenom posilování. Tak pak sklidíte zasloužené ovoce za vaši práci, co jste obětovali. Taky, když kamarádi si skočili například do mekáče, já počkal venku a nedal jsem si. Někdo by si řekl, jednou to neuškodí. Ale je to o vůli, odolat a jet podle vlastních pravidel, nenechat se ovlivnit cizími. Přece tak vypadat nechcete, tak si to odpusťte, i když vám někdo bude nabízet, uvidíte, že budete vypadat lépe. Od té doby, co jsem byl třídním otesánkem do dnešního dne se toho změnilo hodně, někteří kamarádi zůstali, jiní přišli, jiní odešli. Ti, co uráželi nyní píšou jak mají cvičit, jak se mají stravovat. A píšou to mě, kterým opovrhovali. To mě těší asi nejvíce, když vím, že jsem se někam posunul, dodává mi to neskutečnou motivaci jít ještě dál a dál a nechávat ostatní za sebou.

Nyní mám projekt ZiskejTelo.cz. Je to něco vlastního, co si můžu řídit sám, navíc nyní tvořím další projekty jako je například tento s tátou.To, že jsem začal pracovat se svým tělem, cvičit, správně se stravovat patří k nejlepším mým životním rozhodnutím, protože můžete vidět tu cesto za sebou a před sebou, vidíte jak se zlepšujete, kam se posouváte. Myslím si to, protože, když vidím hodnoty dnešní mládeže, jsem rád za svoje :D Například kdo sbalí víc ožralých holek na baru je větší frajer? Nebo kdo vypije víc je větší frajer? Kdo prodá víc je lepší? Kdo nikam nechodí v pátek je nezajímavý? Nikoho nesoudím, jen jde o zamyšlení, jestli tyto hodnoty jsou normální a mají smysl v tom vás někam posunout nebo jestli vy to s těmito názory někam dotáhnete.

Přidáno dne 2017-12-14 Fitness a krása 0 1075

Zanechte komentářZanechte odpověď

Musíte být přihlášeni pro přidávání komentářů.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře

Prohledat blog

QR code

Nedávno zobrazené

Žádné produkty
Porovnat 0