Odpočinek tak trochu jinak

Odpočinek tak trochu jinak

ODPOČINEK TAK TROCHU JINAK

Každý člověk potřebuje odpočinek. Je to proces, při kterém organismus načerpá vydanou energii, vylučuje odpadní látky a regeneruje se. Správný odpočinek pomůže připravit se na další aktivity. Někdo si odpočine pří rybaření, jiný v kuchyni.

Nejčastěji se odpočinek dělí do dvou základních kategorií: aktivní a pasivní. Během aktivního, jak již sám název říká, je hlavním prvkem odpočinku fyzická aktivita. Může jít o cvičení, procházku se psem, ale také například o přesazování květin nebo úklid domácnosti. Platí však, že aktivní odpočinek je odpočinkem pouze tehdy, pokud během něj není naše tělo neúměrně zatěžovány. Do pasivního odpočinku je možné zařadit chvíle, kdy vypustíte všechny starosti. Můžete dokonce jen tak sedět nebo ležet na pohovce a snít s otevřenýma očima. Tato forma odpočinku nám přináší relaxaci, klid a možnost věnovat se jen samým sobě.

Kromě těchto dvou typů, které jsou notoricky známé, se mezi formy odpočinku řadí také alternativní metody, které byly primárně vytvořeny jako terapeutické prostředky s určitým postižením. Přestože se tento směr při jejich využití nadále vnímá jako primární, je možné ho využít i v běžném životě. A to především právě pro chvíle odpočinku.

Muzikoterapie - hudba jako součást života

V odborné terminologii představuje muzikoterapie samostatný a svébytný obor, ve kterém se hudba používá jako terapeutický prostředek tam, kde nestačí slova. Pasivní odpočinek může zpříjemnit relaxační hudba, která pomáhá odbourávat stres a únavu a naplňuje nás energií. Mezi aktivní formy je pak možné zařadit například skupinové bubnování nebo výrazový tanec. Nemusíte se však nutně součástí skupinových aktivit. Pokud se potřebujete pouze odreagovat po náročném dni, stačí si pustit oblíbenou hudbu a pěkně od plic si zazpívat nebo zatančit a vůbec nevadí, že nejste profesionálové, doma vás nikdo nebude hodnotit.

Přidáno dne 2017-12-05 Fitness a krása 0 364

Zanechte komentářZanechte odpověď

Musíte být přihlášeni pro přidávání komentářů.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře

Prohledat blog

QR code

Nedávno zobrazené

Žádné produkty
Porovnat 0